İlaçlama

Konutlar ve işletmeler için İlaçlama yaz dönemlerinde kaçınılmazdır. Hem insan sağlığının korunması için hemde üretilen pek çok gıda maddesi ve diğer ürünlerin zarar görmemesi için zararlı böcekler ile mücadele büyük önem taşır. Böcek ilaçlama nasıl yapılır? haşerelerden korunmak için eğitimli elemanlar ve uzman ilaçlama servisi veren ekiplerden yardım almak gerekir. İstanbul haşere kontrol firmaları ısınan havaların etkisi ile yoğun olarak görülen yürüyen ve uçan böceklerin yok edilmesi için kapalı ve açık alanlarda zararlı mücadelesi verir.

Doğada insanlara faydalı pek çok haşere türü olmasına karşın, ev ve iş yerlerine giren böceklerin yaşam alanlarından arındırılması insan sağlığı açısından şarttır. Böcek mücadele şirketleri gerekli eğitim ve donanıma sahip olmaları bakımından insanların daima güven duyduğu ekiplerdir. Ancak haşere mücadelesi eğitimli elemanlar kadar, doğru böcek ilaçları, etkili ilaçlama teknikleri ve yüksek müşteri memnuniyeti çerçevesinde yapılmalıdır. Böcekle mücadele, başlı başına bir sorun kaynağı olan böcek türleri ile ortaya çıkan şikayetlerin çözümünde bu cümle en fazla karşılaştığınız ve aranan kelimelerden biridir.

Apartman Ve Dairelerde Böcek İlaçlaması

İnsanlar konutlarının düzenli olarak ilaçlama ile temiz olması için günümüzde pek çok harcama yapmakta ve eşyalar alarak ferah ortamlar için ciddi paralar harcamaktadır. Böcek ilaçlama böylesi durumlarda insanların zararlı haşere sorunları ile karşılaştığı durumlarda önemini ortaya koyar. İç mekanlar insanların yaşam alanları ve dinlenme alanları olarak oldukça önemlidir. Apartman ilaçlama ile daire haşere kontrol hizmetleri toplu yaşam alanlarının böceklerden arındırılması için verilmektedir. Binaların dış bölgeleri ve atık su bağlantılarından ortak kullanım alanlarına giren böcekler zamanla evlere girmeye başlar.

Bu ise ev içinde huzursuzluğa ve insan sağlığının risk altına girmesine yol açar. Şöyle bir düşünün, yıllarca çalışıp emek harcayarak yeni ve ferah bir daire alıp içine yeni eşyalar aldınız. Tam istediğiniz bir mekana kavuşmanın huzuru içinde ailenizle güle oynaya yaşam sürerken birden bire nereden geldiği belli olmayan böcekler evin sağında, solunda dolaşmaya başlıyor. Ne kadar can sıkıcı bir durum değil mi. İlaçlama Firmaları bu ve benzeri can sıkıcı durumlar ile oldukça fazla karşılaşmaktadır. Daha evin içinde keyif süremeden davetsiz istenmeyen böceklerin her tarafta görülmeye başlaması ile ciddi moral bozukluğu yaşanmaktadır.

Ev ilaçlama bu gibi durumlar için ister istemez her insan için bir kurtuluş çaresi haline gelmekte ve bir an önce bu durumun sona ermesi için haşere mücadele servisi istenmektedir. İşte buradan sonrası daha dikkat isteyen bir özelliğe sahip olmasına karşın pek çok insan pek önemsemez. İlk karşısına çıkan böcek kontrol servisi yada firması ile evdeki böceklerden kurtulmak için çaba gösterilir. Aslında yaşanılan haşere şikayetleri sonrası böcek ilaçlama servisinin önemi net olarak anlaşır.

Böcek İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli

Evlerde ve iş yerlerinde karşılaşılan haşere şikayetlerinde çok tedbirli davranmak gerekir. Kısa bir ön araştırma yaparak ilaçlama öncesi mekanda görülen haşere çeşidi hakkında bilgi edinmek faydalıdır. Evde ilaçlama nasıl yapılır? hangi mücadele tekniği kullanılırsa daha etkili çözüme ulaşılır? araştırılarak bilgi sahibi olmalı ve ona göre evde böcek ilaçlama yaptırılmalıdır. Astek ilaçlama olarak en fazla karşılaştığımız şikayetler yanlış uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri ve kalitesiz haşere ilaçları kullanılmasıdır.

Sonrasında ortaya çıkan can sıkıcı durumlar ve mağduriyetler yaşanmasıdır. İlaçlama yaptırmadan önce hem ilaçlama şekilleri hakkında hemde mekanda görülen böcekler hakkında kısaca bilgi sahibi olunması gerekir. Aslında seçilecek böcek kontrol şirketleri için yanlış seçim yapmanızı önleyecektir. Örneğin hamam böcekleri için birden fazla uygulama türü varken fare ilaçlama durumunda sıvı yöntemler pek bir işe yaramayacak ve mutlaka fare zehirleri kullanılması gerekecektir.

Aynı şekilde zor ölen kertenkele, toz böceği, nem böceği, pire, tahta kurusu, ağaç kurdu gibi dirençli yapıdaki haşerelerin evlerden arındırılması için mutlaka çok etkili bir böcek ilaçlama şekli zorunludur. Bu ise kokusuz haşere ilaçları ile yada sırt pompası kullanılarak asla başarıya ulaşılamayacağı bilinmelidir. Bunun için kokulu ilaçlama yaptırılmalı bunu yaparken de profesyonel ilaçlama firmaları seçilmelidir. Bu sizin olası mağduriyet yaşamanızı önleme bakımından oldukça önemlidir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Pek çok bireysel ve kurumsal olarak haşere kontrol hizmeti veren servisler olmasına karşın etkili böcek ilaçlama nasıl yapılır? konusunda tam olarak deneyimli ekip sayısı yeteri kadar değildir. Profesyonel böcek ilaçlama şirketleri çalıştırdıkları eleman ve kullandıkları haşere ilaçları bakımından çok üst seviyede kaliteye önem vererek başarılı olmaktadır. Yaşam alanları insanların sürekli zaman harcadıkları mekanlar olduğu için böcek ile mücadele evlerde ve iş yerlerinde görülmeye başlayan zararlı haşerelerin buralardan arındırılması için zorunludur.

Ancak kalitesiz ve zararlı içeriğe sahip böcek ilaçları, yanlış uygulama yöntemleri mağduriyet sebebidir. İnsanların gıdaları üzerine sıkılan böcek ilaçları ciddi riskler meydana getireceği için bu konuda uzman ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. İlaçlamanın Yapılışı mekanlardaki böcek türü ve yoğunluğu göz önüne alınarak belirlenir. Örnek verecek olursak kertenkele dirençli bir yapıya sahip olduğu için kokusuz ilaçlar ve ucuz yöntemler ile önlenemez.

Bazı uygulama yapan kişiler ısrarla bu zararlı için kokusuz ilaçlama yapmakta hatta kenarlar, köşeler ilaçlanınca ölür diyerek insanları yanıltıp haksız kazanç elde etmektedir. Dahada vahimi kertenkele ve zor ölün böcekler için jel ilaç yapanların olmasıdır. Bu işi sadece kazanç odaklı sürdürmeye çalışarak hizmet bilinci ve kalitesine asla sahip olmamalarıdır. Böcek ilaçlama doğru ilaçlar, profesyonel yöntemler ve haşerelerin yapısı iyi bilinerek profesyonel yöntemlerle yapılır.

Haşere İlaçlama Şirketi Nasıl Seçilir ?

İşletme ve konutlarda ortaya çıkan zararlı haşere sorunları insanların sağlığını tehdit etmektedir. Bu gibi durumlara son vermek için doğal olarak böcek ilaçlama servisi alınması zorunlu hale gelmektedir. Bu aşamada en önemli etken, böcek ilaçlama şirketi seçimi olup araştırma yapmadan acele ile hareket etmek çoğu zaman mağdur olmanıza sebep olur. Haşere mücadele konusunda deneyimi olmayan amatör olarak çalışan kişilerin hiç bir hak gözetmeden sadece para kazanmak için insanları kandırması ile sonuçlanmaktadır.

Böcek İlaçlama Şirketleri her türlü zararlı haşere şikayetleri ile başa çıkabilen ekiplerdir. Hem böceklerin anatomisi ve saklanma, üreme alanları hemde kullanılacak kimyasalların doğru seçimi konusunda oldukça bilinçli olmaları sebebi ile daima kaliteli hizmet verirler. Haşere ilaçlama yaptırmadan önce mutlaka görülen böceklerin yapısı ve uygulama şekli hakkında bilgi edinilmeli seçilecek  haşere kontrol şirketini iyi analiz etmelidir.

İnternet sitesi incelendiği zaman insanın kafasını karıştıran bir sürü yabancı kelime ve anlam karmaşası barındıran paylaşımlar insanların yanlış yönlendirmektedir. Bunun için sade ve akıcı bilgi veren insanları maniple etmeden hem bilgi veren hemde doğru çözümleri anlatan böcek kontrol firmaları tercih edilmelidir. Astek ilaçlama olarak taleplerinize bilinçli çözüm sunuyoruz. Birinci sınıf böcek ilaçları ve en etkili ilaçlama tekniklerini kullanarak böcekleri imha ediyor, kalıcı ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Haşere Mücadelesinde Kullanılan İlaçların Önemi

Açık alanlar ile kapalı mekanlarda yaşanan haşere ve kemirgen şikayetleri çoğu zaman insanlara ciddi maddi kayıplar yaşatmaktadır. Buna ek olarak sağlık sorunları ve endişeye yol açmaktadır. Evlerde görülen akrep, çıyan, kırkayak, kertenkele, eşek arısı, örümcek, kene gibi haşereler ciddi endişeye sebep olarak insanların psikolojisini alt üst etmektedir. Haşere mücadelesinde kullanılan böcek ilaçları doğru seçilmeli saklandıkları alanlar, üreme bölgeleri ve vücut dirençlerine göre iyi ayarlanarak en yüksek imha kabiliyeti sağlanmalıdır.

İlaçlama önüne gelenin eline bir sırt pompası alarak gelişi güzel yapabileceği bir hizmet değildir. Tahta kurusu, akrep, ağaç kurdu, toz ve nem böcekleri, pire gibi haşereler sıradan ilaçlar ve basit usül ilaçlama şekilleri ile önlenemez. Böcek ilaçlama hakkında gerekli eğitim ve donanımdan yoksun kişiler hem yanlış ilaçlar kullanır hemde eşya ve gıdaların böcek ilaçlarından etkilenmesine yol açar. Ayrıca insan sağlığının zarar görmesine, mekan içinde kullanılan eşyalarda aşınma, çıkmayan leke gibi kalıcı hasarlara sebep olarak ciddi zararlara sebep olurlar.

Böceklerin zararlarından kaçarken haşere ilaçlarının yol açacağı sorunlara maruz kalmamak için mutlaka deneyimli böcek ilaçlama ekiplerinden servis talep etmelisiniz. Süslü laflar ve ucuz ilaçlama fiyatlarına kanarak geleceğinizi tehlikeye atmamalısınız. Unutmayın her işin bir kuralı her hizmetin bir püf noktası vardır. Ancak profesyonel hizmet veren ilaçlama şirketleri ve onların uyguladıkları yeni nesil uygulamalar ile kalıcı başarıya ulaşır.

Yanlış Bilinen Uygulama Şekilleri

Aslında pek çok insan ev ve iş yerlerinde böcekler ile mücadele yapmış olmasına karşın son çare bilinçli firmalar ile görüşür. Böcek İlaçlama Şekilleri bireysel olarak yapılınca çok daha etkisiz ve olası ilaç zehirlenmelerine yol açar. Yanlış bilinen haşere mücadele şekilleri ve kullanılan böcek ilaçlarının haşereler üzerinde ilk başta etki göstermesine karşın sonradan kontrolden çıkan haşereler insanların başına dert olur. Kullanılan ilaçların aktif maddesi, kalıcılık özelliği ve hangi tür haşereler için etkili olduğu tam olarak bilinmeden çözüm alınamaz.

Yapılan evler ve diğer alanlardaki ilaçlama uygulaması sonucun olumsuz olmasında büyük etkendir. Ayrıca bazı haşere türleri çok daha zor kontrol altına alındığı için yapılan önleme çalışması hiç bir işe yaramaz. Pire, akrep, kertenkele, toz akarı, ağaç kurdu, tahtakurusu, gibi zararlı haşereler kokusuz ilaçlar kullanılarak klasik ilaçlama tekniği ile asla baş edilemez. Kokusuz haşre ilaçları sınırlı böcekler için kullanılır ve her ilaç tüm böceklere etkilidir diye bir anlayış çok yersizdir.

İlaçlama şekilleri sıvı püskürtme şeklinde, sisleme ve buharlı olarak ulv yöntem ile ve jel ilaç uygulaması olarak şırınga görünümlü özel tüp içerisinde uygulanan özelliktedir. Her uygulama değişik böcek türleri üzerinde uygulanır. Sisleme yöntem asla bireysel ve amatör kişiler tarafından yapılamaz. Ayrıca kapalı mekanlar ve açık mekanlar için kullanılan böcek ilaçları farklı aktif maddeler içerdiği gibi uygulanma şekli oldukça farklılık gösterir.

İlaçlama Şirketleri Nelere Dikkat Etmeli?

Haşereler ile mücadele uzman ekiplerin yapması gereken bir hizmettir. Böcek kontrol şirketleri nelere dikkat etmeli? kısaca değinelim. Çünkü hem insan sağlığının zarar görmemesi hemde haşerelerin yaşam alanlarından arındırılması ancak bilinçli bir mücadele ile mümkündür.

 1. Kullanılan haşere ilaçları böcek türüne özel en yüksek etkiye göre seçilmeli ve kullanılacak alanın özellikleri göz önünde tutularak açık ve kapalı alanlarda ilaçlama şekli uygulanmalıdır.
 2. İnsan sağlığına zararsız yasal böcek ilaçları kullanılarak haşerelerin yapısına göre kokulu, kokusuz ve jel uygulama şekli tercih edilmeli ucuz ilaçlardan mutlaka uzak durulmalıdır.
 3. İlaçlama uzmanı müşterilerin en dikkat etmesi gereken bir durum olup, çalışan ekipte böcekler hakkında bilgili, yapılacak mücadele hakkında insanlara en ince detayı bile hatırlatan uzman teknisyen çalıştırılmalıdır.
 4. İnsanların böcek şikayetlerini ortadan kaldırmak için seçilen ilacın kalitesi kadar içerdiği aktif maddenin doğru ayarlanması zor ölen böcekler için yakıcı özellikli kaliteli haşere ilaçları tercih edilmesi şarttır.
 5. İlaçlamadan önce ve bittikten sonra nelere dikkat edilmesi ayrıntılı bir şekilde müşteriye açıklanmalı olası böcek ilacı tahrişleri ve istenmeyen yan etkilerden korunmaları sağlanmalıdır.
 6. Müşteri memnuniyeti daima ilk planda tutulmalı işi yapana kadar her türlü vaadi verip hizmet verildikten sonra ortaya çıkan olumsuz durumlar ve şikayetler karşısında bahanelere sarılmak yerine müşterinin yaşadığı sorun eksiksiz olarak giderilmelidir.
 7. Böcek ilaçlama çok ciddi bir hizmet türü olup, eğitimli ve donanımlı haşere kontrol servisleri ilaçlama hizmetleri vermeli, yaşı küçük ve acemi elemanlar çalıştırmaktan şiddetle kaçınılmalıdır. Bu saydığımız başlıklar firmalar tarafından dikkat edilmesi gereken önlem ve tedbirlerin alınarak kaliteli ve etkili bir ilaçlama yapılmasını sağlamaları için olmazsa olmazlardır.

İlaçlama Yaptıracak Müşteriler Nelere Dikkat Etmeli

Daha sağlıklı ve kalıcı ilaçlama çözümleri alınabilmesi ancak bilinçli müşteri ve doğru tercihler yapılması ile mümkündür. Bu nedenle bazı öncelikler bilinerek böcek ilaçlama servisi alınmalıdır.

 1. İlaçlama yöntemleri ve böcekler hakkında kısa bir bilgi edinmek alacağınız ilaçlama servisi öncesi daha doğru karar vermenize yardımcı olacaktır.
 2. İnternet üzerinde yaşadığınız böcek şikayetleri sonrası ilk gördüğünüz firmadan yardım almak her zaman doğru bir yaklaşım olmaz. Bunun yerine bir kaç firma ile görüşmek daha fazla bilgi edinmenize ve doğru karar vermenize yardımcı olur.
 3. Yüzde yüz garanti veren firmalar her sorduğunuza kesin olarak garanti veriyor ise sorgulanmalı, başka ilaçlama servisleri hakkında ileri geri konuşan kişilerden uzak durulmalıdır.
 4. Zor ölen böcekler için ne tür uygulama yaptıkları iyice sorgulanmalı, ulv ilaçlama yasak ve sağlıksız diyenlerin bu işlemi maliyetli olduğu için mi yoksa yeterli eğitimli elemanı olmadığı için mi yapmadıkları düşünülmeli aksine yasal böcek ilaçları ile yapılan uygulamaların kesinlikle yasak kapsamında olmayacağı unutulmamalıdır.
 5. Ucuz kalitesiz ilaçlar ve özensiz uygulama sonrası pek çok insanın mağdur olmasına yol açtığı için ilk bakışta cazip gelse bile olacak sorunlarda müşteri ciddi maddi kayıplar yaşayacaktır. Bu nedenle yapılan uygulama türüne göre ilaçlama fiyatları değişken olduğu için ucuz fiyat pek mümkün olmaz.

Sonuç:

Böcek ile mücadele insan sağlığı açısından oldukça gerekli olan bir hizmettir. Buna karşın yeteri kadar önem verilmeyen bir durum olduğu için bu makaleyi yazmayı ve uzun uzun açmayı uygun gördük. Haşere kontrolü deneyim ve donanım gerektiren bir servis hizmetidir. Astek ilaçlama firması daima en iyi hizmeti müşterilerini bilinçlendirip en kalıcı İlaçlama Teknikleri ile sorunsuz bir şekilde uygulamaktadır. Kalorifer Böceği İçin En Etkili İlaç hangisi biliyor musunuz?.

İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir