Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur? havaların ısınması ile daire ve ev içlerinde antenli kahverengi böcekler ortaya çıkar. Ev içi temiz olduğu halde yine de bu böceklerin görülmesi sıkça karşılaşılan bir durumdur. Evdeki Hamam böceğinin yuvasını bulmak için belli başlı noktalar öne çıkar. Hamam böceği yuvasının olabileceği yerlere kısaca değinerek hangi bölgelerde hamam böceği yuvası olduğunu anlamaya çalışalım. Evde akıtan bir musluk, sızdıran bir boru varsa şayet buralarda hamam böceği oluşma ihtimali yüksektir.

Evdeki hamam böceği yuvasını bulmak için öncelikle evin kenar köşe ve kuytu bölgelerine bakmak son derece faydalıdır. Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diyorsanız buraları öncelikli olarak tespit etmeniz gerekecektir. Çünkü hamam böceği yumurtalarını daha çok bu bölgelere bırakır. Özellikle eski pencere pervazları, su sızdıran nemlenmiş ve çürümeye yüz tutmuş sunta mutfak tezgahı, kapı dipleri ve süpürgelik kenarlarına yaparlar. Hamam böceği yuvası olarak kullanılan bölgelerin başında gelir.

Ayrıca su sızdıran bölgeler, duvarlardaki çatlaklar, kırık dökük bölgeler, nemli yerler hamam böceği istilasına yakalanmanıza sebep olan özellikleri ile ciddi oranda hamam böceği oluşumuna sebep olur. Hamam böceğinin sevdiği ortamlar daha çok loş nemli ve karanlık ortamlardır. Çünkü hamam böcekleri karanlık bölgeleri çok severler. Buralarda yumurtlayarak binlerle ifade edilen sayılara ulaşırlar. Bu bölgelerin dönem, dönem ilaçlanması böcek şikayetini önemli oranda ortadan kaldırır.

Hamam Böceğinin Sevdiği Bölgeler

Uzun süre havalandırılmayan evler, perdesi açılmayan odalar, rutubetli ver küflü yerler bu tür böcekleri kendine çeker. Evi temiz tutmak, süpürüp silmek, perdeleri açmak ve evi düzenli olarak havalandırmak pek çok böcek oluşumunu geciktirir. Eve Işık girmesi, ortamın hijyenik olarak tutulması hem sağlık açısından hem de olası böcek sorunlarına maruz kalmamak için oldukça faydalıdır. Ancak hemen belirtelim bu koşulları sağlasanız bile evde böcek olmayacağı anlamına gelmez.

En pratik şekilde hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diyorsanız yapmanız gereken ilk iş buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın benzeri beyaz eşyaları öne doğru çekerek arkalarını kontrol etmeniz gerekecektir. Çünkü bu gibi eşyalar uzunca oldukları yerde durduğu için böcekler için iyi bir yuva olarak kullanılmaktadır. Buraları silip süpürmeniz, böcek ölüsü ve yumurtalarını süpürgeyle çektirmeniz çok faydalıdır. Hamam böceği türleri bir birlerinin ölüsü ile beslenebilmektedir.

Ayrıca mutfak dolaplarının duvarla birleştiği kısımlar, mutfak tezgahının alt kısımları, fayans boşlukları, lavabonun su gideri, bağlantı bölgeleri, kapı pervazları, pencere kenarları ,süpürgelik dipleri, banyoda duşakabin alt kısmı gibi yerler en ciddi böcek yuvası olarak öne çıkar. Evdeki hamam böceği yuvasından kurtulmak için buraların süpürgeyle çektirmesi şayet imkanınız varsa yüksek ısılı buhar makinesiyle buraların güzelce elden geçirilmesi gerekir.

Hamam Böceği Oluşumunu Ortadan Kaldırın

Evlerde etkili bir ilaçlama servisi alınması hamam böceklerinin yuvalarını yok etmek için en pratik yoldur. Bilindiği gibi böcekler, ekmek kırıntısı, gıda, şekerli ve nişastalı yiyecekler, açıkta bırakılan bulaşık ve besinlerle beslenirler. Evde rutubetli ve nemli ortamları buldukları sürece evden gitmeyeceklerdir. Evdeki hamam böceği oluşumuna sebep olan şartların ortadan kaldırılması, buna paralel olarak evde iyi bir ilaçlama hizmeti alınması olası hamam böceği sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Hamam böcekleri ile bireysel mücadele istenilen sonucu vermez. Hamam böceği ilacı olarak, Karbonat ve pudra şekeri ile evdeki hamam böceklerini öldürmeye çalışmak çözüm değildir. Belirli bir seviyede böcekler ölse bile ne evdeki böcek yuvasını yok eder, ne de böcekleri tam olarak ortadan kaldırabilir. Başlangıç şikayetlerinde hamam böceklerinin sevmediği şeyler keskin kokulu bitkiler olarak bilinir. Limon, sirke, kahve telvesi, acı biber bu tür şeyler böceklerin hoşlanmadığı kokulardır.

Ancak bilmeniz gereken bu sadece başlangıç aşamasında kaçırıcı özellik sergiler. Eve bulaşan hamam böceklerinin ortadan kaldırılması için doğal böcek ilaçları istenen etkiyi göstermez. Evi hamam böceklerinden temizlemek için gerek jel ilaçlama, gerek kokusuz ilaçlama ile evde ilaçlama yaptırabilirsiniz. Ancak yoğun hamam böceği şikayetlerinde mutlaka profesyonel bir ilaçlama servisi almanız zorunluluktur. Astek İlaçlama size her konuda yardımcı olur ve profesyonel destek sağlar.

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir