Akrep İlaçlama Servisi

Akrepgiller familyasının Scorpiones takımını oluşturan sert kabuklu sağlam yapılı canlılardır akrepler. Akrep İlaçlama Servisi insanların ciddi tedirginlik yaşamalarını ortadan kaldırmak adına oldukça önemlidir. Ortalama olarak akreplerin boyları 13 milimetreden 22 santimetreye kadar görülebilmektedir. Akrep zararlısının vücudu sert kitin bir tabakayla kaplıdır. En tehlikeli organı olan kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunur ve bazıları ciddi ölümcüldür. Akrebin türüne göre yaşam süresi beş yıldan fazla olabilmektedir.

Akrepler daha çok sıcak ve nemli bölgelerde yaşam sürmektedir. Buna karşın dünyanın her yerinde akreple karşılaşmak mümkündür. Akrepler çevresindeki her türlü canlının varlığını bacaklarındaki duyargalarla çok kolay bir şekilde algılar. Başından çıkan güçlü ve kalın bir çift kıskaçla avını yakalar bazıları kıskacıyla avı parçalarken, bazı türler, iğnesini saplayarak zehir enjekte eder felç yolu ile avını öldürür.

Akreplerin yaklaşık olarak 10 santimetre mesafeye kadar zehirlerini fırlata bildiği saptanmıştır. Akrep ilaçlamasında kullanılan ilaçlar bu nedenle son derece etkili olmak zorundadır. Evde akrep ilaçlama servisi alacağınız zaman öncelikle akreplerin sağlam yapılı bir canlı olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Akrepler nerede yaşarlar? diyorsanız hemen belirtelim, soğuk iklimler dışındaki her iklimde görülürler. Yaşam bölgeleri daha çok nemli bölgeler, kayalıklar, çöller ve ormanlık bölgeler olarak öne çıkmaktadır.

Akrep Yuvasını Nerelere Yapar?

Yuvalarını dış ortamlarda taşların altına, kurumuş ağaç kabuklarının arasına, duvar yarıklarına ve yer altında kazdıkları dehlizlere daha fazla yaparlar. Evde akrep yuvaları ise daha çok parke altı, kapı kenarı, dolap arkaları, karanlık ve rutubetli alanlar olarak dikkat çeker. İnsan yerleşimi olan mekanlarda akrep şikayetleri sıklıkla yaşanır. Özellikle bahçe ve ağaçlarla sarılı yapılar, müstakil binalar akreplerin yaşaması için elverişli ortamların başında gelir. Yüzlerce farklı türü bulunan akreplerin zehri çoğu canlı için öldürücü bir özellik sergiler.

İnsanlarda ise kişinin sağlık durumu, yaşı, sokmadan sonraki tıbbi müdahale süresi akreplerden kaynaklanan tehlikeyi belirler. Sarı akrepler ve siyah akrep olarak bilinen doğu illerimizdeki akrep türleri ölümcül zehirli canlılardır. Akrep sokması özellikle küçük çocuk ve yaşlılar açısından ciddi sakıncalıdır. Akrep sokması durumunda üşüme, titreme, halsizlik, ciltte karıncalanma, his ve doku kaybı gibi komplikasyonlar görülebilir. Böylesi durumlarda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Aksi takdirde ciddi ölümcül risk oluşabilir.

Akreplerin tehlikeleri oldukça riskli olup, sokulma sonrası akrep zehri insanları mutlaka olumsuz yönde etkiler. Evdeki akreplerle mücadele oldukça zorludur ve kapsamlı mücadele gerekir. Evde bireysel çabalar ile bir akrep bulunup yok edilse bile aynı bölgede başka akreplerin olabileceği göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca akreplerin çok çabuk üremesi önemli bir akrep yoğunluğuna maruz kalma riskini ortaya çıkarır. Kabuklarını oluşturan kitin tabakası çok sert bir madde olduğu için akrepler basit ilaçlar ve ev yapımı akrep ilaçlarına karşı son derece dirençlidir.

Akrep İlaçlama İle Ölür Mü?

Akrep ilaçlama bayer yada her hangi başka bir markadan kullanılan ilaçla bilinçli bir mücadele sonrası yok edilebilir. Akreplere karşı kullanılan ilaçların özelliği kalıcı etkiye sahip olması ve ani düşürücü etki taşımalarıdır. Bu tür akrep mücadele ilacı kısa zamanda evi akreplerden temizler.Zorlu bir mücadele ve ciddi bir uygulama süreci gerektiren akrepler üstün körü uygulamalar ile önlenemez. Akrepler ile mücadele profesyonel ilaçlama firması tarafından yapıldığı takdirde tüm akrepler mekandan sökülüp atılacaktır.

Uzman ekiplerimiz akrep ilaçlama işleminden önce akreplerin yuva yapabileceği noktaları tek tek tespit eder ve gerekli önlemler için size bilgi sunar. Bu aşamadan sonra binanın özelliğine yada dairenin içindeki zaaflı bölgelerin yapısına göre kokusuz spreyleme akrep ilaçlama yöntemi veya ULV (sisleme) şeklinde akrep ilaçlama servisine geçilir. İlaçlama şirketimiz kokulu veya kokusuz ilaçlama yöntemlerini en doğru şekilde kullanır. Kullanılan ilaçlar, doğru kullanıldığı zaman çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal özellikteki böcek ilaçları ile yaşam alanlarında haşere kontrol hizmetleri verilmektedir. Gerek iş yeri ilaçlama gerek ev ilaçlama aşamalarının tamamlanmasından sonra ekibimizin yaptığı ilaçlama sonrası akrep sorunu evinizde tamamen ortadan kalkacaktır. Size bir telefon kadar yakın olan ekibimiz kullandığı böcek ilaçlama yöntemleri ile akreplerden ve her türlü haşereden sizleri kurtarmaktadır.

Akreplerin Yapıları Oldukça Farklıdır

Akrepler yapıları bakımından pek çok haşereden farklı bir yapı sergiler. Akreple kalıcı bir mücadele için öncelikle akrep biyolojisini bilmek önemlidir. Akreplerin baş kısmında, bir çift iri gözleri yer almaktadır. Vücudunun yan tarafında simetrik yapıda 4 çift göz daha mevcuttur. Akreplerin kanatları yoktur. Akrep canlısında dört ayak ve bir çift kıskaç bulunmaktadır. Yapıları gereği son derece yavaş hareket ederler, tıpkı sürüngenlerde olduğu gibi oldukça yavaş ilerlerler. Akreplerin ayak uçlarında vantuzlu bir özellik vardır ayrıca birer tane kıskaçları yer alır.

Akrep vücudu birbirine sıkıca kenetlenmiş zırh benzeri bölmelerden meydana gelir. Akreplerin en bilindik bir özelliği de antenlerinin olmamasıdır. Ayak uçlarında ki radar işlevi gören bir sistem ile, çok uzak mesafelerdeki titreşimleri kolayca hissedebilir. Avına pusu atarak buna göre davranışlarını belirler ve ustaca hareketsiz kalabilir. Çöl ikliminde yaşayan akrepler, bu radar işlevi sayesinde çok uzaktaki karıncaların yada minik böceklerin ayak seslerini bile rahatlıkla hisseder.

Avlayacağı canlının hangi yönde ve nerede olduğunu, kendine olan mesafesini hesaplar ve kurbanına doğru hareketlenip en doğru bölgeye pusuya yatar. Akrepler farklı renklerde ve değişik irilikte olabilirler. Sarımtırak, siyah veya kırmızı renkte akrepler daha çoğunluktadır. Yeni doğan yavru akrepler ise sıklıkla beyaz renklerdedir. Akrep mücadelesi kış ve son bahar aylarında daha fazla yapılır. Akreplerin yuvaları, yağmur nedeni ile su ile dolar ve akrepler boğulma riskinden dolayı yuvalarını terk eder. İşte bu nedenle yaşam alanlarına gelerek, insanlar için potansiyel tehlikeli oluştururlar.

Akrep İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Akrep böcek ilaçlama değişik yöntem ve ilaçlar yardımı ile yapılmaktadır. Türkiye’nin iklim şartlarına göre ilkbahar ve sonbahar mevsimindeki yağışlardan dolayı akrepler ile mücadele bu dönemde sıkça yapılmaktadır. Kış dönemlerinde akreplerin daha çok evlerimize gelme ihtimali olduğu için yağmurlu havalar sonrası akrep şikayetlerinde artış gözlenir. Herhangi bir haşere ile mücadelede gelişi güzel olmaz. Öncelikle hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi şarttır.

Özellikle akreplerin yok edilmesinde uygun mücadele yönteminin belirlenmesi bakımından akrebin direnç yapısı iyi bilinmelidir. Akrep İlaçlamasın da en etkili 2 yöntem olarak sıvı spreyleme kokusuz ilaçlama ve sıvı kokulu yada sisleme ilaçlama şeklidir. Evin akreplerden arındırılmasında en etkili yöntem hiç kuşkusuz sisleme tabir edilen dumanlama akrep ilaçlama servisidir. En iyi akrep ilaçları kullanmak alınacak sonucun en etkin olmasını sağlar. Kokusuz ilaçlar kalıcı etkisi fazla olmasına karşın ani düşürücü etkileri daha zayıftır. Bu nedenle kokusuz karışım ilaçlar kullanılarak az kokulu akrep ilacı elde edilmelidir.

Bu hem akreplerin sinir sistemlerini çökertir, hemde düşürücü ve kalıcı etki sağlar. Kokulu akrep ilaçlama en etkili olmasına karşın her müşteri kokulu uygulamayı tercih etmeyebilir. Bu durumda karışım kokusuz ilaçlar en iyi seçenektir. Astek akrep ilaçlama firması olarak biz tüm ilaçlarımızı farklı bileşenlerden olacak şekilde güçlendirip en etkin çözüme ulaşıyoruz. Akrepler yalama ve sürtünme yolu ile olduğu kadar ilacın yakıcı etkisi sayesinde de çok hızlı şekilde yok edilebilir.

Akrep İlaçlama Servisi
Tagged on: