• TurkishEnglishGermany

Apartman İlaçlama

Apartman İlaçlama

Apartman İlaçlama yaz dönemlerinin en fazla ilaçlama servisi ihtiyacı duyulan çok sayıda insanın yaşadığı yerlerdir. Gerek konut ilaçlaması, gerek site ve bahçe ilaçlama uygulamaları daha hijyenik konutların sağlanması için şarttır. Site ilaçlama ile bina ilaçlama hem ortak kullanım alanlarının böcek istilasından kurtarılması, hemde açık alanlarda düzenli periyotlar şeklinde ilaçlama yaptırılarak apartman ve sitelerin içine böcek girişlerini engellemede büyük önem taşır. Apartman İlaçlama Servisi bu yönü ile oldukça mühim bir durum olup donanımlı ekiplerce insanlar bilgilendirilerek ruhsatlı böcek ilaçları ile yapılır. Apartman ilaçlama yöntemleri, kapalı alanlar ile açık alanların durumu göze alınarak belirlenir. Böceklerin yaşam alanları nemli bölgeler, karanlık, kuytu köşeler, ve çöp kaynaklarının etrafları olduğu için iyi bir firmadan ilaçlama desteği almak sonuç açısından son derece belirleyici olur.

Geceleri çok daha aktif olan haşere çeşitleri binaların etrafları ve yeşil alanlarda çok daha fazla görülür. Daire ve evlerin içine atık gider borularından, açık pencerlerden, kapı altlarından, alışveriş paketlerinden çeşitli yollar ile girebilen böcekler kısa zaman içinde ürer ve sorunları tetikler. Evin içine girecek tek bir böcek bile zaman içinde hızla üreyip baş edilemez hale gelir. Bu nedenle apartman ilaçlama evlerimizi istenmeyen haşere ve böceklerden korumak için kritik bir işlev görür. Böcek türleri genellikle loş, nemli ve karanlık ortamları mesken tutarlar. Bu tür ortamlarda rahatça beslenme ve üreme imkanı buldukları için öncelikle çatı arası, bina otopark, bodrum, sığınak benzeri bölgelerin çok daha dikkatli ilaçlanmasını zorunlu kılar. Özellikle yüksek katlı bina ve apartmanlarda çok sayıda daire bulunması böcek yoğunluğunun buralarda çok daha fazla yaşanmasına neden olur.

Apartmanda Fare İlaçlama Nasıl Olur?

Apartmanlarda fare şikayetleri özellikle ormanlık bölgelere yakın sitelerde çok daha fazla görülür. Ayrıca lağım giderlerinin zayıf bölgelerinden bina ve apartman içine sızan fare çeşitleri, zamanla daire içlerine bir yolunu bularak girip büyük bir paniğe sebep olur. Apartmanlarda genellikle tarla faresi, lağım faresi, ev faresi, sıçan gibi kemirici zararlılar bahçeli siteler için çok daha fazla şikayete yol açar. Site Ve Apartman İlaçlama hem kemirgenlerin yok edilmesi hemde diğer böceklerden kurtulmak için dönemsel olarak yapılmalıdır. Fare çeşitleri, toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe farelerin çok daha kolay yuvalanıp buralarda daha kolay çoğalmalarına sebep olur. Buda en iyi apartman ilaçlama servislerinden ilaçlama desteği alınmasını zorunlu kılar. Apartman İlaçlama havaların ısınmaya başlaması ile mutlaka yaptırılması gereken önemli bir ilaçlama hizmetidir.

Apartmanda fare ilaçlaması için en fazla tercih edilen uygulama istasyonlu fare mücadele uygulamasıdır. Apartmanın iç bölgeleri yada bahçe bölgesine belirli aralıklar şeklinde içine fare öldürücü zehir bırakılarak uygulanır. Siyah kutucuklar içine özel fare ilaçları bırakılır ve farelerin bu ilaçları yiyerek imha edilmeleri sağlanır. Böcek ve kemirgenlerin önlenmesi için apartman ilaçlama her yıl düzenli olarak bahar aylarında önleyici tedbir amaçlı yapılmalıdır. Peki insanları riske atmadan sağlıklı bir şekilde apartman ilaçlama nasıl yapılır. Fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve gibi zararlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Bu nedenle apartman bahçesi, bina dış duvarları ve apartman içleri ilaçlama yapılmalıdır. İnsanların giriş çıkışını engellememek için apartman içinde kokusuz böcek ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır. Ayrıca insanlar uyarılmalı ilaçlama türüne göre tedbir aldırılmalıdır.

Apartman İlaçlama Şekilleri

Spreyli yöntemle yapılan apartman böcek ilaçlama şekli en fazla tercih edilen uygulamadır. Ancak haşere türüne bağlı olarak uygulama değişiklik gösterir. Örneğin sivrisinek, tatarcık ve lağım sinekleri için sisleme yöntem gerekir. Apartman İlaçlama Şekilleri kokusuz ilaçlar ve kokulu ilaçlar olarak sırt pompası ve elektrikli ilaçlama makinesi kullanılarak yapılabilir. Ayrıca jel hamam böceği yemleri de uygulanabilir. Spreyli ilaçlamada zeminle duvarların kesiştiği noktalara ilaç püskürtülerek böceklerin dolaştığı bölgeler ve binalara giriş yerleri ilaçlanmalıdır. Hamam böcekleri ve karıncalar için jel ilaçlama yapılabilir. Kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılan apartman ilaçlaması bilinçli olarak profesyonel bir ekip tarafından böcek çeşidine göre belirlenip uygulanır. Fareler için yemleme şekli ve fare istasyonu kullanılarak uygulama yapılır. Apartman İlaçlama çok sayıda insanı ilgilendirdiği için yönetimce yaptırılmalıdır.

Özellikle yağışların olduğu kış döneminde akrep, fare, çıyan ve salyangoz şikayetleri apartmanlarda daha fazla yaşanır. Bu tür zararlıların yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı ile kapalı alanlara yönelirler. Bu ise bina ve apartmanların böcek şikayetine maruz kalmasına yol açar. İlk bahar aylarında yoğun yağış ile böcekler apartmanlara hareket ederek ısınan havaların etkisi ile çok hızlı yayılır ve evlerde hızla üremeye başlarlar. Apartman ve sitelerin çatıları, bodrumları, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar ve kalorifer daireleri gibi alanlar böcek ve kemirgenlerin yuvalanma alanlardır. Apartman İlaçlama Hizmetleri veren ilaçlama firmaları insanların sağlığını riske atmadan bilinçli ve insanları uyararak kontrollü bir biçimde ilaçlanmalıdır. Kokusuz ilaçlar ve az kokulu etkili ilaçlar böcekleri imha için seçilmelidir.

Apartmanlara Böcekler Neden Yönelir?

Açık alanlar böceklerin doğal yaşam bölgeleridir. Ağaçlık ve bitki örtüsünün fazla olduğu bölgeler pek çok haşerenin yuvalanma ve üreme noktalarıdır. Apartmanlarda kuytu bölgelerin olması, çöp konteynerleri ve atılmayan çöplerin binalarda bekletilmesi ciddi bir böcek davetiyesine yol açar. Ayrıca böcekler apartman ortak kullanım alanlarını evlere girmek için geçiş yolları olarak kullanırlar. Apartman İlaçlama Zamanı yaz ayının gelmesi ile başlar ve mutlaka yaz başında haşere ilaçlama yapılması iyi bir ilaçlama servisine yaptırılmalıdır. Astek ilaçlama şirketi olarak apartman ve sitelerin böceklerden temizlenmesi için ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve profesyonel ilaçlama hizmeti veriyoruz. Apartman ilaçlama yöntemleri insanların huzurunu kaçırmadan böcekleri önlemeye yönelik olarak ruhsatlı ilaçlar ve insan sağlığına zararsız ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılmalıdır.

Doğal olarak sitelerde ve apartmanlarda bulunan böcek ve kemirgenler insan hayatı için ciddi risk oluşturmaktadır. Ortak kullanım alanları olan siteler ile apartmanlarda yaşanan en büyük sorun tek bir evde ya da binada dahi oluşabilecek böcek şikayetinin, tüm evlere ve hatta tüm siteye yayılarak tüm dairelerin böcek istilasına maruz kalmasına yol açar. Böcekler alışveriş sonrası koliler içinde, çeşitli gıda paketleri arasında yada besin bulmak ve uygun sıcaklıktan dolayı apartman ve dairelere girmektedir. Daha sonra buralarda hızla üreyerek diğer dairelere ve binaların geneline dağılırlar. Evlerin her tarafında üreyebilen bu canlılar hiç fark edilmeden, tuvalet, lavabo, kiler, ardiye gibi ısı ve nem bulunan yerlerde, mutfaklarda uygun şartların oluşması ile insan sağlığını tehdit ederler. Apartman İlaçlamanın Önemi insan sağlığının korunması ve mekanların hijyeninin sağlanması için önemlidir.

Apartmanda Görülen Böceklerin Zararları

Özellikle pire, hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu gibi zararlı böcekler sadece bir daireyi değil tüm binayı olumsuz olarak etkilemekte oldukça mahirdirler. Apartmanda pire ilaçlama kokusuz ilaçlama ile yapılmadığı için tüm insanların uyarılarak bina ortak kullanım alanlarının tamamında ve bahçede yaptırılması gereklidir. Apartmanların çöp konulan ardiye yerlerinde en fazla rastlanan haşereler çoğunlukla fare ve hamam böceği olmakla birlikte diğer bazı böcek çeşitleri de buralarda sıkça karımıza çıkar. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik maddeler, poşet ve ambalaj atıkları ile gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir. Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir. Bu nedenle Apartman İlaçlama dönemsel olarak mutlaka yaptırılmalıdır.

Apartmanda görülen böceklerin zararları bazen korku, bazen ısırılma bazende sağlık için tehdit olarak görülür. Ayrıca apartmanlarda yayılan böceklerden bazıları evlere girip insanların kullandığı gıda maddelerini kirletirken gıda zehirlenmelerine de yol açarlar. Hamam böceği gibi zararlılar ise elektronik cihazların içine girerek hassas cihazların bozulmasına ve ciddi maddi kayıplara neden olmaktadır. Tüm bu sebeple ortak kullanım alanlarımız olan apartmanlar ve sitelerdeki bu yerlerin ilaçlamasını düzenli olarak yaptırmak sağlıklı kalmamız ve bulaşıcı hastalıklardan korunmamız için bir lüks değil zorunluluktur. Apartman ilaçlama açık alanlar başta olmak üzere, otopark, sığınak, merdiven koridorları, yangın merdivenleri gibi binanın iç ve dış ortamlarının tamamına yönelik olarak uygulanmalıdır. Kısmi ilaçlama ile böceklerin önlenmesi mümkün olmayacaktır.

Bahçe Haşere İlaçlama

Bahçe Haşere İlaçlama

Toplu Apartman İlaçlamanın Faydası

Böceklerin neden olduğu şikayetlerden kurtulmak için insanların büyük bölümü bireysel hareket eder. Aslında bu son derece yanlış bir o kadarda maliyetlidir. Böcekler apartmanda sadece bir dairede olsa bile yan daireye ve aşağıdaki yada yukarıdaki daireye bile ortak kullanım alanlarından çok kolay bir şekilde bulaşarak zamanla diğer daireleri istila eder. Apartman böcek ilaçlama yaptırmak çoğu insana bir yük gibi gelse bile aslında rahat ve huzurlu bir yaşam sürmenin olmazsa olmaz şartıdır. Binada bir daireyi ilaçlama yaptırmak sadece o daire için önlem olması bir yana diğer alanlardaki böceklerin ilaçlanan daireyi daha kısa sürede rahatsız etmesine yol açar. Ancak insanların çoğu maddi çıkar açısından bizde böcek yok diyerek aslında diğer dairelerinde böcek istilasına maruz kalmasına neden olurlar. Bu kişinin evinde böcek olduğunu bilmemesi için söylenen bir söz olup sonuçları olumsuz yansır.

Haşere çeşitleri çok hızlı yayılır ve bina genelinde yaşarlar. Bir dairede böcek olması diğer dairelerde böcek girmesinde çok büyük etkenlerden biridir. Bu nedenle sadece tek dairede ilaçlama yetmez. Apartman İlaçlama Yöntemi toplu olarak tüm dairelerin ilaçlatılması ile tam kalıcılık sağlar. Toplu Apartman İlaçlamanın Faydası hem maddi kazanç olarak, hemde böceklerin kökten imha edilmesinde büyük avantaj sağlar. Astek böcek ilaçlama olarak apartman ilaçlama yaptırmadan önce kısa bir araştırma yaparak Profesyonel apartman ilaçlama desteği almanızın çok daha sağlıklı olacağını belirtmek isteriz. Site ilaçlama, Apartman İlaçlama, Bina ve konut ilaçlama yaptırmadan önce bireysel hareket etmemek toplu olarak karar almak gerekir. Böceklerin neden olduğu huzursuzluklar ancak toplu ilaçlama servisi alınarak tam olarak ortadan kaldırılabilir.