Pire

Pire
Astek İlaçlama1
Astek İlaçlama2
Astek İlaçlama3
Astek İlaçlama4
Astek İlaçlama5
Astek İlaçlama7
previous arrow
next arrow
Slider

Pire yapı olarak küçük, kahverengi ve siyah arası, sert kabuklu ve çok hızlı üreyen oldukça asalak bir haşeredir. Pireden Kurtulmak pek çok böcek türüne göre çok daha zor ve zahmetlidir. Pirelerin Zararları sağlık açısından olduğu kadar insanları psikolojik açıdan da oldukça zorlar. Pire Türleri kanla beslenen, sokak hayvanları ve bazı memelilerde görülen bir özelliktedir. Bitler ile karıştırılan pire türleri asalak parazitler içinde hayli sıkıntılı türdür. İnsan ve hayvan kanı emebilen pirelerin en fazla görüldüğü bölgeler hiç kuşkusuz kırsal kesimler ve yerleşim alanlarında bina yada apartmanların bahçe kısımlarıdır. Pire Böceği oldukça iyi bir zıplama ustasıdır. Pirenin özelliği oldukça sağlam yapılı olması ve pek çok haşere ilacına kolayca direnç sağlaması olarak öne çıkar. Pirelerin yok edilmesi için bireysel olarak çaba harcamak istenilen sonuca ulaşmanızı sağlamayacaktır. Pireler yürüme ve uçma özelliğine değil zıplayarak hareket etme kabiliyetine sahiplerdir.

Sokak hayvanları, kedi, köpek üzerinde sıkça görülen pire zararlısı evlerde sık, sık görülen bir haşeredir. Eve Pire Bulaşması evcil hayvanlar sayesinde olabileceği kadar, pireli bir ortamdan geçerken üzerinize pire bulaşması nedeni ile de olur. Pireli yatakta beyaz örtülerin üzerinde kolay fark edilmesi yanı sıra buralara pire dışkısı bırakması nedeni ile küçük siyah pire pislikleri nevresimlerde karşılaşılan bir durumdur.Pirenin Boyu ortalama üç milimetre boyutundadır. Yapı olarak yandan yukarı doğru yassı bir görünüme sahiptir. Pirenin ön bacakları küçük ve kısa arka bacakları ise adeta bir yay görevi görür. Pirenin yaşam Süresi 2 ile 2,5 yıla kadar görülebilmektedir. Pire türleri çok fazla yumurta bıraktığı için kısa zamanda pireye maruz kalan mekanları istila ederler. Pire haşeresi tüylü hayvanların kürklerinin arasında yaşam sürer. Pire ısırması son derece rahatsız edici bir özelliğe sahiptir.Her gün yumurta bırakması her gün 15 ile 20 yumurta yapması hızlı çoğalmasına yol açar.

Pireler Hakkında İlginç Bilgiler

Pireler çok eski dönemlerde pek çok zararları ile insanlara adeta kabuslar yaşatmıştır. Orta Çağ boyunca milyonlarca insan, Asya ve Avrupa’ya yayılmış veba ya da kara ölüme yakalandı. Özellikle o dönemlerde büyük yerleşim alanlarına ciddi ölümler yaşanmıştır. Pirelerin bu konuda çok bahsi geçmese de 20. yüzyılın başlangıcında veba nedeninin Yersinia pestis adlı bir bakteri olduğu tespit edildi. Pireler, vejetaryen bakterileri taşır ve insanlara iletirler bu ise bakterilerin yayılmasına yol açar. Veba salgını, çok sayıda kemirgen ve özellikle de sıçanları öldürmüştür. Kan emen asalak parazitler olan pireler kanla beslenmektedir. Kana susamış, veba bulaşmış pireler besin kaynağı memelilerin azalması yüzünden doğrudan insanları hedef seçmişler ve ciddi ölümcül durumlara yol açmışlardır. Pire yumurtasını halılara değil daha çok evcil hayvanlara bırakır. Ancak beslediğiniz evcil hayvanınızdaki pire yumurtaları yapışkan olmadığı için halılara düşmelerine ve buralarda çoğalmalarına neden olur.

Hayvan Pireleri üremek için uygun bir ortam bulduğunda,hayvanların üzerine kısa sürede 50 civarında yumurta ,kısa ömürlerindeyse 2000 civarında yumurta bıraktıkları bilinmektedir. Pireler, yaklaşık 100 milyon yıl boyunca dünyada yaşayan asalak böceklerdir. Pire Türlerinde hemen hemen tamamında, dişiler erkeklere oranla daha iri yapıdadır. Bir dişi pire günde vücut ağırlığının 15 katını kan olarak konakçısından tüketebilir. Dişi bir pire ilk emdiği kandan 35 ile 48 saat sonra yumurta bırakmaya başlar. Yetişkin pireler pupalarından ortaya çıktıklarında, kan dolaşımını bulmaları için yaklaşık 7 gün bir zamanları vardır. Buda genellikle sokak hayvanları, evcil hayvanlar ve tavşan, fare gibi memelilerdir. Aksi takdirde ölmeye başlarlar. Bir defa kan emen pire 2 ay ile 100 gün arasında herhangi bir yerde kan emmeden ve beslenmeden kolayca hayatta kalabilmektedir. Pire Çeşitleri çok iyi atlama uzmanlarıdır. Pireler de her canlı gibi bir boşaltım atığı üretir. Pirelerin boşaltım atığı kurumuş emdikleri kanın atık kalıntılarıdır.

Sağlam Yapılı Pire İle Mücadele

Pire nasıl ölür? Pire ilaçlama yöntemi pireler ile mücadelede en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Ayrıca Pire İlaçları pirelerin kesin önlenmesinde oldukça belirleyici olur. Pire ısırığı pek çok insanın mağdur olduğu bir haşere ısırması olarak son derece huzursuzluk verici bir yan etki yapar. Pire ısırığına kolonya iyi gelir mi? pire neyi sevmez? pire hangi kokudan kaçar? diye çok fazla arama yapan ve bizi arayıp pireler hakkında bilgi talep eden insanların pire ısırmasına maruz kalmasından sonra ciddi sorun yaşadıkları görülmektedir. Kedi Piresinin Zararları insan sağlığı açısından çok ciddi problem oluşturur. Pire ilaçlama pek çok haşere ilaçlama şekline oranla çok daha kapsamlı ve zor bir ilaçlama türüdür. Pirelerin yok edilmesi için birinci sınıf pire ilaçları kullanmak ve deneyimli ilaçlama elemanı ile bilinçli bir şekilde hizmet vermek gerekir. Pirelerden evi arındırmak için seçilecek pire ilaçlama firmasının önemi kadar uygulanacak pire ilaçlama şeklide önemlidir. Pire nasıl ölür? diyorsanız pireler için kullanılan ilaçların ve ilaçlama şekillerini çok iyi bilmekte fayda vardır.

Bahçede pire ilaçlama ile dairede pire ilaçlaması arasında ciddi farklar mevcuttur. Öncelikle açık alanlarda yapılan pire mücadelesi ile ev içinde verilen pire mücadelesi hem şekil açısından hemde ilacın uygulama kapasitesi bakımından ciddi farklılık ortaya koyar. Evdeki Pireden Nasıl kurtulurum? diyen müşterilere mutlaka kokulu pire ilaçlaması yaptırmalarının çok daha etkili ve kalıcı sonuç vereceğini belirtiyoruz. Pireden Kurtulmak Oldukça Zordur. Bu nedenle Pire ilaçlama desteği talep eden tüm müşterilerin yaşadıkları pire sorunlarına en etkili ve en kalıcı çözümleri sunmaktayız. Dilerseniz pire nasıl ölür? kısaca değinelim. Pirelerin sert kabuksu yapısı pek çok böcek ilacına karşı direnç gösterdiği için yakıcı etkiye sahip pire ilacı kullanmak şarttır. Kalıcı etkiden daha çok ani öldürücü haşere ilaçları pire mücadelesinde daha başarılı olur. Pire Pek çok böceğe oranla çok daha fazla dirençli bir haşeredir. Bu nedenle yakıcı etkili pire ilacı kullanmak şarttır.

Parazit Haşereler
Parazit Haşereler

Pire İlaçlamada Garanti Neden Verilmez?

Yaz aylarında pire ilaçlama servisi çok ciddi bir artış gösterir. Bunun sebebi sokak hayvanlarının bina içi ve etrafında yatıp dolaşması ve buralarda yavru yapması olarak açıklanabilir. Özellikle kedi piresi ile mücadele çok fazla talep gördüğü için kedilerin girip yavruladığı alanlarda pire basması şikayetleri çok fazla yaşanmaktadır. Kedi piresinden kurtulmak için mutlaka profesyonel pire ilaçlama firmalarından ilaçlama hizmeti alınmalı, bireysel mücadeleden uzak durulmalıdır. Tek seferde pirelerin yok edilmesi çoğu ilaçlama servisi tarafından sağlanamamaktadır. Bunun nedeni yanlış haşere ilacı kullanılması, pirelere karşı yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin ilaçlama yapması pirelerden kurtulmaya yetmemektedir. Pire yumurtaları pire ilaçlarına karşı zar yapısı sayesinde dayanıklı olduğu için yumurtadan çıkan pire yavruları tekrar mekanda pirelenme şikayetlerine sebep olmaktadır. Pire dış ortamdan bulaşan haşere olduğu için Pire İlaçlama Garantisi Olmaz.

Pire ilaçlamasında kullanılan ilaçlar, çok kaliteli ve yakıcı etkiye sahip aktif madde içermelidir. Pirelerin yapısı böcek ilaçlarına kolay direnç kazanmasına sebep olduğu için kokusuz ilaçlama ile pireleri öldürmek pek mümkün olmamaktadır. Pire Nasıl Ölür? diyorsanız öncelikli hedefiniz en iyi pire ilaçlama firmaları ile çalışmalı ve pireleri en etkili yöntemle mekandan arındırma yoluna gitmelisiniz. Ucuz ilaçlar kullanılarak yada bireysel ilaçlama yaparak pireleri öldürmek mümkün olmaz. Pire çeşitleri zor ölen haşereler olduğu için mutlaka donanımlı bir ekip tarafından pire ilaçlaması yapılmalıdır. Sisleme yöntemle evde pire ilaçlama odukça etkili olup pirelerin tam olarak imha edilmesine yardımcı olur. Apartman ve bahçede pire ilaçlama için kokulu ilaçlar ile püskürtme şekilde pire ilaçlama yapılması daha iyi olur. Görüldüğü gibi Pire Zararlısı son derece insanı huzursuz eden bir yapıda olduğu için pireden Korunmak ve mutlaka pire mücadele hizmeti talep etmek şarttır. Astek Pire İlaçlama Firması en iyi hizmet bilincine sahip bir ekiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir