• TurkishEnglishGermany

Pire ilaçlama nasıl yapılır

Pire ilaçlama nasıl yapılır

Pire ilaçlama nasıl yapılır? pirelerden nasıl kurtulunur? belkide en merak edilen konudur. Pireler ile mücadele hayli zahmetli ve bir o kadarda zor bir iştir. Pireleri imha etmek için hem çok ani öldürücü etkiye sahip ilaçlar kullanmak hemde en iyi pire ilaçlama şeklini seçmek gerekir. Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır? tam olarak bilmeden pirelerden kurtulmak kesinlikle söz konusu olamaz. Pirelerin bulunduğu bölgeler öncelikle mekanda yaşayan, kedi, köpek gibi evcil hayvanlar ve bunların yatıp kalktığı yerlerdir. Ancak düzenli kontrolleri ve pire aşısı yaptırılan hayvanlarda olmasa bile mekana bir şekilde giren pireler zamanla evin halıları, koltuk, yatak, kıyafetler, parke gibi bölümlere yerleşerek yumurtlar ve hızla üremeye başlarlar. Pireler son derece rahatsız edici haşereler olduğu için insanları sürekli ısırıp kan emer ve devamlı kaşınmalarına sebep olur. Pire mücadelesinde uygulama yapan kişinin pirelerin yapısını çok iyi bilmesi gerekmektedir.

Zıplayan siyah böcek gördüm evde ilk def böyle bir böcek oluştu ve sürekli kaşıntı veriyor diye yardım talep eden insanlar pire ilaçlarının özellikleri nelerdir? pire ile mücadele ederken bilinmesi gerekenler hakkında ciddi arayış içindedir. Pirelerin asıl bulaşma nedenleri arasında sokak hayvanları önemli rol oynamaktadır. Bina bahçesi, apartman etrafı, otopark, kömürlük, depo gibi bölgelerde özellikle sokak kedileri açık yerlerden girip yavru yaptıkları zaman ciddi pire basması durumları yaşanmaktadır. Pire oluşumu doğum yapan kedinin doğum esnasında çektiği sıkıntıdan dolayı vücudunun aşırı derecede terlemesi nedeni ile oluşan sıvının toprağa karışması ile pireler ortaya çıkmaktadır. Çoğu insan yavrulayan kedilerde ve kedi yavrularının olduğu kısımlarda pirelenme olduğunu çok iyi bilir. İşte bu pirelerin nerelerde oluştuğuna en iyi işarettir. Pire İlaçlama Nasıl Yapılır? sorusu kadar pireler nerede yaşar ve nereden gelir sorusu da oldukça önemlidir.

Pire İlaçlamanın Püf Noktaları

Pire ilaçlama çoğu insanın bildiğinin aksine kokusuz pire ilaçları kullanılarak yapılmaz. Pirelerin böcek ilaçlarına karşı dirençli yapısının olması, pirelerden kurtulmanın öyle kolay bir uygulama ile mümkün olmadığını çok iyi anlamak gerekir. Pirelerin yaşadıkları bölgeler daha çok zemin kısımlara yakın alanlar olduğu için yerlerin komple ilaçlanması gerekir. Açık alanlarda pireler ile mücadele için püskürtme şekilde spreyli ilaçlama makinesi ile zeminlere ve bitkilere ilaç doğrudan sıkılmalıdır. Kapalı alanlarda ise kalabalık depo ve benzeri yerlerde kokulu pire ilaçları kullanılarak spreyli ve sisleme şekilde pire ilaçlaması yapılabilir. Burada esas olan pirelerin direkt olarak ilaçtan etkilenmesini sağlamak, saklandıkları alanların güzelce ilaçlanmasını sağlamaktır. Böcekler kokulu ilacın etkisi ile saklandıkları yerden çıkarak ölürken, pireler ancak ilacın üzerlerine temas etmesi ile ölmektedir. Ancak yakıcı etkiye sahip olmayan ilaçlar pirelerin zırh gibi sağlam kabuksu yapısına etki etmediği zaman pireler yaşamaya devam edecektir.

Pirelerin vücudu kabuksu, sert bir tabaka çevrili olduğu için böceklerin kolayca etkilenip imha edildiği böcek ilaçları ile etkilenmemektedir. Pireler ile mücadele için bilinçli hareket etmek, bireysel pire ilaçlama yapmak yerine profesyonel pire ilaçlama firmaları ile görüşerek ilaçlama desteği almak şarttır. Ucuz pire ilaçları ile pirelerin kökünü kurutmaya çalışmak sadece zaman ve para kaybıdır. Pire İlaçlama Nasıl Yapılır? tam olarak bilmeyen ilaçlama servisleri ve müşterilerin aslında karşılaştıkları en büyük zorluk, defalarca ilaçlama yapılmasına karşın pirelerin hala varlığını devam ettirmesidir. Pirelerin yok edilmesi için öncelikli olarak çok kaliteli böcek ilaçları seçilmek zorundadır. Pirelerin oluşma sebepleri kadar konut ve mekanlardan arındırılması da iyi bilinmelidir. Çoğu ilaçlama servisi, kokusuz ilaçlar kullanarak pireler ile mücadele etmeye çalışmakta, kokusuz pire ilaçlama şeklinin pireleri imha edeceği gibi bir yanılgıya düşmektedir.

Evde Pire İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Açık alanlar ile kapalı mekanlarda pire mücadelesi değişkenlik gösterir. Yaz dönemlerinde sokak hayvanları, bina ve çevresinde, bahçe, boş arsa gibi alanlarda çok fazla dolaşır. Özellikle köpek ve kedilerden bulaşan pireler çoğu insanın mekanına dışarıdan üzerlerine pire sıçraması sonucu yada eve her hangi bir eşya getirmeleri ile olmaktadır. Pire ilaçlaması yaparken mekanın durumu çok önemlidir. Pirelerin saklanma alanları çok fazla olduğu için özellikle dairede pire ilaçlama yapılırken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Pirelerin yavrusu olarak bilinen, pire larvası ve pupalar, evin parkesi, koltuk, yatak, çamaşır ve perdeler, halı arası, sandalye gibi pek çok eşyanın yüzeyi ve ara kısımlarında bulunabildiği için tüm buralara tesir edecek içerik ve özellikte pire ilaçlama yöntemi seçilmek durumundadır. Öyle eline sırt pompası alan herkesin, pireler ile mücadele etmesi ve pirelerden o mekanı arındırması sanıldığı kadar kolay değildir.

Pire ilaçları öncelikle yakıcı etkiye sahip özel pire ilacı hüviyetinde olmalı, ucuz ve etkisiz ilaçlar asla kullanılmamalıdır. Kokusuz haşere ilaçları pirelerin larva ve pupalarını imha etmekte oldukça etkisiz kalmaktadır. Bu nedenle kokulu pire ilaçlama yaptırmak, pirelerin imhası için daha etkili olacaktır. Pireler ilacın kokusu ile ölür diye sizi yanlış yönlendiren ilaçlama ekiplerine kesinlikle aldanmayın. Pirelerin yapısı ve ciğersiz tabir edilen bir özelliğe sahip olmaları üzerine pire ilacı değmeyen hiç bir pire ve yavrusunun ölmesinde başarı sağlayamaz. Pire ilacı pireye temas ederek kalın sert kabuksu tabakayı zedeleme özelliği ile pirenin imhası sağlanmalıdır. İçerik olarak pirenin vücudunu etkileyen özel pire ilaçları seçilmediği zaman defalarca pire ilaçlama yapılmak zorunda kalınır. Pire ilaçlamanın püf noktalarını bilmeden gelişi güzel ilaçlama yaparak pireyi yok etmek asla mümkün olamaz. Ayrıca pire larvası ve yumurtaları da pirelerin hızla yayılmalarına neden olmaktadır.

Apartman Ve Bahçede Pire Mücadelesi

Yukarıda daire içinde sisleme yöntemle kokulu pire ilaçlama yapılmasının çok daha etkili olduğunu belirtmiştik. Bahçede pire ilaçlaması yapılırken, apartman çatısı, sığınak, otopark, bodrum bina koridorları gibi yerlerde ortama bağlı olarak püskürtme şeklinde pire mücadelesi yapılabilir. Burada asıl olan pirelerin doğrudan ilaçla temas etmesinin sağlanmasıdır. Açık alanlarda yani, bahçe ve bina etrafı gibi yerlerde püskürtme yöntem hem ilacın uçmasını önler, hemde daha fazla sıvı halde uygulandığı için toprak zeminlere daha fazla ilaç uygulanır. Pireleri imha ederken dikkat edilecek bir durum ise bahçedeki ağaç ve bitkilerin ilacın yoğun olarak kullanılarak zarar görmesini önlemek gerekir. Bu nedenle çok yakından ve çok aşırı ilaç uygulamaktan kaçınılmalıdır. Çimler ve hassas bitkiler fazla ilaca dayanamaz ve kurur bu ise insanların ciddi zarar görmesine neden olur. İlacın dozu iyi ayarlanmalı ve yüzeyler ile bitkiler ıslama yöntem ile ilaçlanarak pire istilasına son verilmelidir.

Pirelerin fazlaca bulunduğu bölgelerden biride toprak yüzeyler olduğu için pire ilaçları doğrudan yüzeyleri ıslatıp, nemlendirecek şekilde uygulanmalıdır. Buharlama yöntemi açık alanlarda, özellikle rüzgarlı havada etkisini kaybedip ilacın kolayca uçacağı düşünülünce daha zayıf etki etmesi söz konusu olabilir. Bu duruma sebep olmamak için açık alanlar ile toprak ve aşırı tozlu bölgelerde sırt pompası ile kokulu pire ilaçlama yöntemi talep edilmelidir. Evinde ve bahçesinde pire ilaçlama yaptıran, ancak bir kaç defa tekrarlatmasına karşın pirelerden bir türlü kurtulamayan insanlara tavsiyemiz mutlaka profesyonel pire ilaçlama şirketleri ile çalışmalarıdır. Pireler bazı durumlarda tek seferde tam olarak ortadan kaldırılamaz. Toprak yüzeylere pire ilacı belirli seviyeye kadar ulaşacağı için aşırı tozlu alanlarda ikinci bir pire ilaçlaması yaptırmak gerekir. Pirelere karşı ilaçlama yumurtaların ve dip alanlarda saklanan pirelerin tamamen yok edilmesi için ikinci defa yapılması daha isabetli olur.

Pireler Hakkında

Pireler Hakkında

Pire Yumurtasına Böcek İlacı İşler Mi?

Bazı böceklerin yumurtasına haşere ilaçları tam olarak etki etmez. Özellikle hamam böcekleri ve pirelerin yumurtalarına ne kokusuz ilaçlar, nede çoğu kokulu böcek ilaçları etki etmemektedir. Ancak özel pire ilaçları ve etkili hamam böceği ilaçları pire yumurtalarının önlenmesinde önemli etkiye sahiptir. Pirelerin tek ilaçlama ile ölmesi her zaman mümkün olmayabilir. Ancak bu pire ilaçlama firmaları tarafından istismar edilerek, daha ilaçlama yapmadan pire yumurtasına ilaç etki etmez, pire ilaçlaması 15 gün sonra ikinci defa yaptırılmalı aksi halde sorumluluk kabul etmeyiz diyerek insanları yanlış yönlendirmektedir. Böcek ilaçlama doğru ilaçlar, etkili yöntemler ve bilinçli bir ekip tarafından yapıldığı zaman çok daha etkili ve uzun süre kalıcı olmaktadır. Doğru ve kaliteli mücadele her zaman daha yüksek başarı sağlayacaktır. Biz işimizi bilerek ve çok kaliteli uygulamalar yaparak başarıya ulaştırmaktayız. Ancak her zaman tek ilaçlama ile pirelerden kurtulmak mümkün olmayabilir.

Astek Pire İlaçlama Firması olarak yaptığımız pire ilaçlama uygulamalarında hiç bir müşterimize 15 gün sonra ikinci bir pire ilaçlama yaptırmalısınız yoksa pirelerden kurtulamazsınız demiyoruz. Olası tekrar eden pire şikayetlerinde insanlar tekrar pire ilaçlama servisi zaten talep edecektir. Yaptığımız ev pire ilaçlama hizmetleri ve apartmanda pire ilaçlama sonrasında çok büyük oranda tek ilaçlama ile pireleri imha etmekteyiz. garantili pire ilaçlama mümkün olmamasına karşın pek çok insan başka pire ilaçlama şirketlerine ilaçlama yaptırıp kurtulamamasına karşın biz o mekanda tek seferde pireleri imha edip pirelerden kurtulmalarını sağlıyoruz. Pire İlaçlama nasıl yapılır? pireleri nasıl yok ederiz? diye arayış içinde iseniz bizimle iletişime geçerek en etkili pire ilaçları ve bilinçli pire mücadelesi sayesinde yaşadığınız pire şikayetlerinden kurtulabilirsiniz. Böcek ve pire ilaçlaması birikim, donanım ve uzmanlık isteyen bir hizmettir bu nedenle amatör kişilerden uzak durunuz.