• TurkishEnglishGermany

Periyodik İlaçlama

Periyodik İlaçlama

Periyodik İlaçlama haşerelerin zararlarından korunmak ve işletmeler ile konutlarda haşere istilasını önlemede oldukça etkilidir. Yeni yönetemelikte işletme ve gıda üretim tesisleri gibi yerlerde Periyodik Böcek İlaçlama yaptırmak zorunludur. Evlerde dönemsel olarak böcekler ile mücadele edilmesine karşın, özellikle gıda üretimi ve satışı yapılan tesislerde periyodik haşere ilaçlaması aylık periyotlar halinde yapılır. Konutlar ile açık alanlara yapılan ilaçlama yöntemine göre çok daha kısa aralıklar ile yapılması gereken mekanlar insanların yoğun oldukları hastane ve gıda üzerine hizmet veren yerlerdir. Lokanta, kafe, restoran, market, pastahane, otel, hastane gibi alanlarda zararlı böceklerin neden olduğu sağlık sorunlarının yaşanmaması için belirli periyotlar ile böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Çeşitli sebepler ile işletmelere girip çoğalan haşereler hem çirkin görüntülere neden olur, hemde kullanılan eşya ve gıdaların arasında dolaşarak mikrop bulaştırıp insanların sağlığını olumsuz etkilerler.

Periyodik Böcek İlaçlama hizmeti yasal olarak yeni açılan firma ve kurumlar için istenen bir hizmettir. Yürüyen ve uçan böcekler insanların temel gıda maddelerini üretip satışı yaptıkları alanlarda sağlık açısından istenmeyen sorunlara sebep olurlar. Bu nedenle ilaçlama yaptırılıp yaptırılmadığı sağlık müdürlüğü ekipleri ve belediye sağlık birimleri tarafından denetlenmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Haşere ilaçlama, böceklerin türüne göre farklı yöntemler ve farklı içerikte böcek ilaçları kullanılarak yapılsa bile bu tür devamlı insan bulunan ve sürekli açık olarak hizmet sunan mekanlarda kokusuz ilaçlar daha fazla tercih edilmektedir. Halk sağlığı ilaçları kullanılarak insan sağlığına ve mekanların yapılan ilaçlama uygulamasından etkilenmesi önlenir. Haşere mücadelesinde bilinçli ilaçlama servisi sunmak ve yapılan uygulamaların başarılı olması için yüksek kaliteli kimyasal haşere ilaçları, kullanılarak kalıcı ilaçlama çözümleri sunmak asıl hedeftir.

Periyodik İlaçlamada Kullanılan İlaçlarının Özelliği

Böcek ilaçlarının sıvı ve jel özellikte olması mekanın yapısı başta olmak üzere böceklerin türü ve yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Birinci sınıf haşere ilaçları hem etkili oldukları haşerelere karşı doğru seçilmesi hemde mekandaki kalıcılığın uzun sürmesi açısından önemlidir. Periyodik İlaçlama belirli aralıklar ile kontrollü olarak yetkili ilaçlama birimleri tarafından yapılır. Denetlenen iş yerlerinde ilaçlama yapıldığına dair belge ve böcek ilaçlama formu talep edilir. Halk sağlığı ilaçları insanların daha huzurlu ve sorunsuz bir yaşam sürmesi için doğru doz ve kalitede seçilmek zorundadır. Gerekli donanıma ve uygulama potansiyeline sahip ilaçlama şirketleri haşere mücadelesinde çok daha etkili çözümler üretirler. Bu nedenle işin uzmanı ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği almak çok daha sağlıklı ve sonuç açısından sizin yararınıza olur.

Astek böcek ilaçlama firması olarak yaşadığınız tüm mekanlarda hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, pire, güve, tahta kurusu, sinek ve diğer böcek sorunlarının ortadan kaldırılması için bilinçli uygulamalar ve kaliteli ilaçlar kullanarak periyodik ilaçlama hizmeti sunuyoruz. Periyodik Böcek İlaçlama taleplerinizde mekanlarınızı istila edip hem sizin hemde müşterilerin sağlığını tehdit eden zararlı haşerelerin imha edilmesi için birinci sınıf ilaçlama yapmaktayız. Ucuz haşere ilaçları böceklerin ortamlardan temizlenmesi için asla yeterli olamaz. İnsan sağlığı önemlidir ve zararlı böcekler sizleri taşıdıkları zararlı organizmalar ile sağlık yönünden ciddi anlamda tehdit ederler. Bu sebeple periyodik ilaçlama yaptırmak işletmelerin müşterilerini ve çalışanlarını koruması bakımından gerekliliktir.

Sanayi Tesisi İlaçlama

Sanayi Tesisi İlaçlama

Periyodik Böcek İlaçlama Ne Zaman ve Nerelere Yapılır?

Böcek ilaçlama yaz dönemlerinde apartman ve sitelerde olduğu gibi gıda işletmeleri ve imalathanelerde çok daha fazla talep oluşmasına sebep olmaktadır. Böceklerin neden olduğu tehlike özellikle gıda zehirlenmeleri, çeşitli hastalık risklerine sebep olduğu için ilaçlama yapılmasını zorunlu kılar. Küçük ama zararları hayli fazla olan bazı böcek türleri insanları ısırıp, soktuğu gibi bazıları ise bulaşıcı hastalık potansiyelini tetiklemektedir. Evde böcek elbette çok itici bir durum olup, özellikle bayanlar böceklere karşı çok daha ani tepki vermektedir. Böcek fobisi olanlardan tutunda böcekten iğrenenlerin evde böcek nedeni ile evi terk etmesine bu nedenle ciddi sıkıntı yaşayanların sayısı hiçte azımsanmayacak seviyededir. Böcek ilaçlama firmaları haşerelerin imhası için kurulan halk sağlığını koruma ekipleri olduğu için profesyonel ve Periyodik İlaçlama hizmetleri vermektedir.

İş yerlerinde konut ve dairelere oranla böcek ilaçlama genel olarak birden daha fazla ilaçlama yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Bunun nedeni gıda üretim tesisleri ve benzeri kurumların gerek atıklardan, gerek sıcaklık ve rutubetten kaynaklanan haşere sorunlarına daha fala maruz kalması olarak nitelenebilir. İl sağlık müdürlüğünce yeni çıkarılan yönetmelik gereği periyodik haşere ilaçlama yapılması özellikle gıda üretim tesislerinde uyulması gereken zorunluluk olup düzenli olarak ilaçlama servisi alınmasını şart koşmaktadır. Haşere ilaçlama bilgi, deneyim, kalite gerektiren bir hizmet türü olduğu için bireysel ilaçlama yapılması böceklerin önlenmesi için asla yeterli olamaz. Böcek ilaçlama fiyatları konusunda ucuz ücretle iş yapan deneyimsiz kişi ve ekiplerden uzak durmak, ilaçlama yaptırmadan önce iyice düşünmek çok önemli olup, Profesyonel destek almak daha kalıcı çözüm sunar.

İnsanlar arasında yaygın bir kanı olan mekanları böcek sardığı zaman işyeri yada evde ilaçlama yaptırmak gibi yanlış bir alışkanlık vardır. Aslında bu son derece hatalı bir tutum olup, daha ilk böcek görülmesi ile tehlike sinyallerinin algılanması gerekir. Gerek işletmelerde, gerek evde ilaçlama hizmeti almak insan sağlığı açısından olduğu kadar gıdaların güvenliği ve mekan hijyeni açısından da çok önemlidir. Böcek ilaçlamanın faydaları azımsanmayacak kadar çok olmasına karşın insanlar gerektiği kadar önemsemez. Çoğu kişi donanımsız ve amatör ilaçlama servisi sunan kişilere konutlarda ve iş yerlerinde haşere mücadelesi yaptırdıktan sonra ciddi sorunlar yaşamaktadır. Bilinçsizce ve bilgi sahibi olmadan ilaçlama yaptırmak büyük sorunlara yol açabilmektedir. İş yerlerinde Periyodik İlaçlama işletmelerde böcek ve haşere sorunlarının önlenmesi ve sağlıklı bir ortam oluşturulması açısından son derece önemlidir.