İlaçlama İle Böceklerden Kurtulmak

Astek İlaçlama1
Astek İlaçlama2
Astek İlaçlama3
Astek İlaçlama4
Astek İlaçlama5
Astek İlaçlama7
previous arrow
next arrow
Slider

Evdeki böcekler, çeşitli nedenler ile mekanlarda sorun kaynağı haline gelir. Böcekler ile mücadele hem kimyasal ilaçlama, hemde biyolojik olarak yapılmaktadır. Ayrıca çevresel faktörlerin böcek türlerini tetiklediği önemli bir ayrıntıdır. İlaçlama İle böceklerden Kurtulmak için mekandaki böcek türü ve haşerelerin direnç yapıları iyi biliniyor olması gerekir.

Bilindiği gibi pek çok böcek ilacı olması bilinçsiz ilaç kullanımında çözüm olmak yerine işin dahada vahim hale gelmesine yol açar. Böcek oluşumu aşamasında önleyici tedbirler yeterli olabilmektedir. Evde bulunan böcekler hem görüntü kirliliği hemde hijyeni tehdit eden sevimsiz canlılardır. Evdeki böceklerden kurtulamayan pek çok insan bireysel böcek ilaçlama çabalarına girişir.

İlaçlama Ve Ev Böceklerinin Yaşam Serüveni

Ancak böcekler hakkında bilgi sahibi değilseniz bireysel çabalar sonuç vermez. Örneğin pireler için kullanılan böcek ilacı ile karınca için farklı ilaç çeşidi kullanılabilir. Hem böcek ilaçları hemde haşereler hakkında bazı şeyleri bilmeden yapılacak mücadele faydadan çok zarar verebilir. İşte böcekler hakkında yanlış ilaçların neden olduğu zararlar böcek ilacı zehirlenmesine bile yol açabilir.

Evde bulunan böceklerden kurtulma yöntemleri kadar böceklerin yaşam süresi de en fazla merak uyandıran konulardan biridir. İnsanlık tarihi pek çok böcek çeşidine şahit olmuş, bazı zararlılar bulaşıcı hastalıkların taşıyıcısı olarak görülmüştür. Geçmiş dönemlerde taşıdıkları hastalıklarla milyonlarca insanı, hatta gelişmiş medeniyetleri yok eden haşere istilası ve ölümcül salgınlar ile doludur.

Böceklerin Mekanlardan Uzak Tutulması

Ayrıca ilaçlama sadece bu gün değil birinci ve ikinci dünya savaşı öncesi de sıkça yapılmıştır. Çeşitli içerikli böcek ilaçları yüzlerce ton kullanılmış ve önemli kalıtsal zararlar verince çoğu yasaklanmıştır. Günümüzde her ne kadar yaşadığımız mekânlar son derece konforlu hale gelse de hala böcek sorunu vardır. Yaşadığımız evlerimizde hijyenik koşulları yerine getirmemize karşın gerek giderlerden gerek açık yerlerden evlere girip çoğalır.

Kentsel alanların hızla artıp nüfusun ve yapılaşmanın artması pek çok zararlıya davetiye çıkarır. Kanalizasyon, yeşil alanlar ve çevresel atıklar nedeniyle haşerelere karşı evlerimiz, binalarımız yüzde yüz koruma altında tutulamaz. Bunun nedeni ilaçlara dirençli hale gelen böcekler ve sürekli çevreden yaşam alanlarına sızma eğilimleridir.

Böcekler Evlerimizden Hangi Yöntemler İle Arındırılır?

İlaçlama İle Evde Bulunan Böceklerden Kurtulmak bilinçli mücadele ile çok kolayken, bilinçsiz her işlem sıkıntıya yol açar. Ev ilaçlama yöntemleri yaşadığımız mekânlarda bulunan böceklerle doğrudan bağlantılı olarak değişir. Zor kontrol altına alınan böceklere karşı sisleme tabir edilen Ulv haşere ilaçlama tekniği kullanmak çok daha akılcı olur.

Örneğin fare ve kemirgenlere karşı yemleme tekniği daha etkili iken uçkun haşerelere karşı termal sisleme yöntemi daha kalıcı çözümdür. Pire ve kuş biti benzeri zararlılar için geniş kapsamlı mücadele gerekirken hamam böceğine jel yeterlidir. Evde çoğalan böceklerden kurtulma yöntemleri elbette insanların doğru seçimi ile daha kolay olacaktır.

Böceklerin En Fazla Görüldüğü Yerler

Bilindiği gibi mutfak ve tuvalet gibi ıslak alanlar böcek çeken yerlerdir. Buraları kuru ve temiz tutmak haşere istilası olasılığını ciddi anlamda azaltır. Ancak yinede tek başına böcek istilasını ortadan kaldırmaz. Çünkü yaşadığımız mekânlarda uzun süre bekletilen bazı malzemeler nem ve rutubete maruz kalıp böceklenmeyi hızlandırır.

Eski giysiler, kullanılmayan oyuncaklar, eski gazeteler, dergiler, Ardiyedeki ahşap malzeme ve günü geçmiş gıdalar risk içerir. Buralar temizlenip ev ilaçlama yaptırılmalıdır. Evdeki böceklerden ilaçlama ile kurtulmak kadar bazı doğal böcek kaçırıcı tedbirlerde böcek oluşumunu engeller. Ancak gelişi güzel bitkisel ve organik şeyler böcek oluşumunu sadece yavaşlatır ve o bölgeden kaçırır.

Evdeki Böcekler Keskin Kokulardan Hoşlanmaz

Böcek kaçırıcı kokular sadece, böcek kovucular da kullanılan bazı kimyasal maddelerden elde edilen içeriklerde karşımıza çıkar. Haşereyi kokmayan, özel olarak hazırlanmış kimyasal karışımlar ve kaliteli böcek ilaçları daha kalıcı yok edebilir. Günümüzde daha az kokmasına karşın haşerelere karşı oldukça etkili organik yada kimyasal içerikli haşere öldürücüler kullanım olarak git gide yayılmaktadır.

Evdeki böceklerden kurtulmak için neler yapılmalıdır. Böcek şikayetlerinde amatörce zaman kaybetmek yerine bir an önce harekete geçmek gerekir. Bunun için profesyonel bir ilaçlama şirketinden ilaçlama desteği alınmalıdır. Üşengeçlik ederek beklerseniz haşere istilası günden güne yayılarak kronik bir hale gelir.

İlaçlama İle Böceklerden Kurtulmak
İlaçlama İle Böceklerden Kurtulmak

Evdeki Böceklerin Zararları

Örneğin tahta kurularının insanlara vereceği huzursuzluk ile ağaç kurtlarının ahşap bir eve yapabileceklerini öngörmek hiçte zor değildir. Ayrıca sivrisineklerin dünya çapında zika benzeri salgınlara yol açacağı malumdur. Geçmişte birkaç pireyle başlayan ve avrupa nüfusunun yarısını yok eden veba salgınının etkisi unutulmamalıdır.

Yaşadığımız mekanlarda karşımıza çıkan çoğu böcek gibi hamam böceği saldırgan değildir ama sağlığa ciddi zarar verir. Ancak yatalak hasta olan mekanlarda aşırı hamam böceği istilasında bu böceklerin hastayı ısırdığı yönünde şikayetlere rastlanmaktadır. Vahşi doğada yaşayan daha büyük hamam böceklerinin insanları ısırdığı bilinmektedir.

Böcek İstilasında Profesyonel Destek

Özellikle gemi ambarlarında kakalak istilası çok sık rastlanan bir şikayet türüdür. Evdeki böceklerin zararları en fazla bakteri ve virüs yönünden olmaktadır. Evde çoğalan kimi haşereler ciddi boyutlara varınca insanları evde duramaz hale getirir. Kırkayak, tahta kurusu,akrep, kene, çıyan, arı, kuş biti, mayt benzeri böcekler insanlar için sorun teşkil eden önemli zararlı çeşitleridir.

Zehirli böcekler ve ısıran haşereler insanlarda tedirginlik ve geceleri uykusuzluğa neden olur. İlaçlama İle Böceklerden Kurtulmak ancak bu işin uzmanı ekiplerden yardım alınarak mümkün olur. Astek ilaçlama hizmetleri olarak her çeşit haşereye karşı bilinçli olarak ve profesyonel haşere ilaçları kullanarak ilaçlama servisi vermekteyiz. Ev haşerelerinden kurtulmak için hizmet alımı kalitesi önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir