• TurkishEnglishGermany

Ev İlaçlama

Ev İlaçlama

Ev İlaçlama konaklama ve zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz mekanlardan böcekleri arındırmak için yapılır. Ev İlaçlama konusunda insanların en fazla merak ettiği konular arasında ev ilaçlama ne kadar? Ev ilaçlaması nasıl yapılır? Ev ilaçlamasında kullanılan ilaçlar nelerdir? başta gelir. Bu soruların cevabını arayan ve sağlıklı bir ilaçlama desteği almak isteyen insanlardan biride siz olabilirsiniz. İnsanlar özellikle havaların ısınması ile birlikte böceklerin neden olduğu rahatsızlıklardan kurtulmak için bireysel mücadele dahil pek çok çare aramaktadır. Bunu bazen bireysel böcek ilaçlama yapmak yolu ile gidermeye çalışırken bazen ilaçlama firmaları ile görüşüp ilaçlama servisi almaya yönelirler. Ancak pek çok kişi Ev İlaçlama Ne Kadar? Ev İlaçlamasında Kullanılan İlaçları Nelerdir? gibi önemli konulara cevap bulmak için ciddi arayış içine girerler. Bu elbette doğru bir yaklaşımdır ancak çok fazla farklı bilgi kafaların karışmasına yol açabilir.

Öncelikli olarak insanların bilmesi gereken ev ilaçlaması nasıl yapılır? evdeki böcekler nasıl yok edilir? çok iyi analiz edilmesi ve profesyonel ilaçlama yaptırılması şarttır. Buda sade ve anlaşılır bilgiler içeren böcek ilaçlama sitelerinin bilgilerini inceleyerek anlaşılabilir. Yaz aylarında belediye ev ilaçlama fiyatları ve istanbul ev ilaçlama fiyatları çok fazla araştırılan bir konu olduğu için ev ilaçlama ne kadar? sorusuna kısaca yanıt vermenin faydalı olacağı kanaatindeyiz. Daire ilaçlama fiyatları ile apartman ilaçlama fiyatları arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bunun nedeni tek bir ev ilaçlaması ile 10 ve üzeri dairenin toplu olarak ilaçlamasının çok farklı olmasından kaynaklanır. Ev İlaçlama ortalama olarak 1+1 daireler için 90 lira ile 100 lira, 2+1 daireler için 100 lira ile 120 lira, 3+1 daireler için ise 120 lira ile 150 lira arasında bir fiyata yapılmaktadır. Ancak bu firmaların kullandığı ilaç ve yöntemlere göre değişkenlik gösterir.

Ev İlaçlama Yöntemleri Nasıl Belirlenir?

Ev İlaçlama Yöntemleri aslında başlı başına oldukça önemli bir konudur. Pek çok insan ilaçlama teknikleri konusunda ciddi kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bunun neticesinde ise aldıkları ilaçlama servisi sonrası yanlış tercih nedeni ile birden faza ilaçlama yaptırmak zorunda kaldıkları gibi birde pek çok zahmete katlanmak zorunda kalırlar. Ev İlaçlama Yöntemleri evdeki böceklerin yoğunluğu, haşerelerin türü ve direnç yapılarına bağlı olarak belirlenir. Karınca, gümüş böceği, hamam böceği, sinek, gibi haşereler için kokusuz ilaçlama, akrep, toz akarı, kertenkele, kuş biti, beyaz nem böcekleri ve tahta kurusu gibi böcekler için ulv yöntemle kokulu ilaçlama yapılmaktadır. Jel hamam böceği yemleri ise karınca, gümüş böceği, hamam böceği çeşitlerine karşı uygulanmaktadır. Böceklerin kontrol altına alınmasında kullanılan yöntem kadar, haşere ilaçlarının da kalitesi belirleyici olmaktadır. Astek ilaçlama olarak açık ve kapalı mekanlarda en iyi böcek ilaçlarını tercih ediyoruz.

Ev ilaçlama ve apartman ilaçlama konusunda en önemli unsurlardan biride hiç kuşkusuz ev ilaçlama ilaçları ve bina ilaçlamada kullanılan böcek ilaçlarının doğru seçimidir. Etkisiz ilaçlar ile yapılan daire ilaçlaması ne kadar düşük fiyatlı olursa olsun, yapılacak etkisiz böcek ilaçlama aslında çok daha fazla para ödemenize sebep olacaktır. Ev böcek ilaçlama hizmetinde kullanılacak böcek ilacı ve ilaçlama yönteminin doğru kullanılması etkili bir haşere mücadelesinin olmazsa olmaz şartlarındandır. İlaçlama yapan ekibin bilinçli olması ile yüksek performanslı ve ruhsatlı ilaçlar birleşince sonuç çok etkili ve tam çözüm alınır. Ev ilaçlama ne kadar? diye araştırmak elbette doğru bir yaklaşımdır ancak Ev İlaçlama öncesi ev ilaçlama ücretleri kadar önemli olan bir diğer konu doğru ilaçların donanımlı bir ilaçlama servisince yapılmasıdır. Aksi takdirde alacağınız hizmet kusurlu ve sizin açınızdan son derece can sıkıcı sonuçlar doğuracaktır.

İlaçlama Öncesi Ve Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Ev ilaçlama mekanın hijyeni kadar insan sağlığının korunması içinde şarttır. Ancak bazı ilaçlama şekilleri öncesinde ilaçlamadan önce bazı tedbir ve önlemler alınmalıdır. Ulv ilaçlama şekli en kapsamlı haşere mücadele uygulaması olup, ilaçlamadan önce yiyeceklerin kapatılması, canlı hayvan varsa çıkarılması, halıların toplanıp, koltukların örtülmesi gerekir. Ancak pire, tahta kurusu, toz böceği, kuş biti gibi haşerelerin ilaçlamasında mobilyalar ve halılar olduğu gibi bırakılmalıdır. Spreyli yöntemde ilaç kenarlara uygulanırsa evde genel temizlik gerekmez. Aynı şekilde jel böcek ilaçlaması yapılmadan önce her hangi bir hazırlığa gerek yoktur. Böcek türü uygulanacak ilaçlamanın türüne doğrudan etki eder. İlaçlama öncesinde kuş, kedi, köpek, akvaryum benzeri evde beslenen ve bakılan hayvanların çıkarılması şarttır. Gerekli önlemler alındıktan sonra evde böcek ilaçlama çok daha kolay ve sonuca etki edecek kalitede yapılabilir.

Ev İlaçlama sonrasında neler yapılması gerektiği sağlık açısından son derece mühimdir. özellikle böcek ilacı zehirlenmesi ve cilt tahrişlerinin yaşanmaması için ilaçlama sonrası ev temizliği önemli bir önleyici etkendir. Jel ilaçlama ile spreyli uygulamalar için ilaçlamadan hemen sonra temizlik gerekmez. Ancak dolap içleri ve eşyaların üzerine ilaç sıkılmışsa ilaçlama gereklidir. Sadece evin köşelerine yapılan uygulama sonrası bir hafta kadar temizlik yapılmamalıdır. Ev İlaçlama Temizliği daha çok ulv ilaçlamadan sonra gerekir. Mutfak dolapları, mobilyalar, halı, yastık kılıfları, nevresimler, havlu ve bornoz benzeri vücuda direkt temas eden malzemeler yıkanmalıdır. Pire, tahtakurusu, toz akarı, kuş biti ve beyaz nem böcekleri için yapılan ilaçlamada mobilya ve tüm eşyalar ilaçlanması gerektiği için kapsamlı bir temizlik şarttır. Ancak diğer böcekler için ilaçlama yapılırsa, koltuklar kapatılıp halılar kaldırılır ve daha az temizlik yapılabilir.

Evleri Böceklerden Arındırma

Evleri Böceklerden Arındırma

 

Bilinçli Ev İlaçlamanın Önemi

Böcek ilaçlama servisi talep ettiğiniz ilaçlama firması bu konuda deneyim sahibi olmak durumundadır. Bazı ilaçlama servisleri ilaçlama sonrası temizlikte neler yapılacağı nelere dikkat edileceği konusunda yeterli bilgi vermediği için insanlar ciddi böcek ilacı tahrişlerine maruz kalmakta ve çok ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Unutmayın ister kokusuz ilaçlama olsun ister kokulu ilaçlama yapılsın eşyaların üzerine böcek ilacı sıkılmışsa evde temizlik gerekir. Kokusuz Ev İlaçlama yapıldı bir şey olmaz mantığı yanlıştır. Çünkü aktif maddesi insan cildinde ilaç tahrişine sebep olur. Ayrıca ev temizliği esnasında eldiven kullanmak, çamaşır suyu kullanmamaya özen göstermek gerekir. Kimyasal kalıntılardan tam olarak kurtulmak istiyorsanız deterjanlı temizlik sonrası evde durulama amaçlı olarak sirke, karbonat ve limon karıştırılarak eşya ve yüzeyleri silmek tüm kimyasalları söküp atmada oldukça etkilidir. Bilinçli Ev İlaçlama böceklerin yok edilip sağlıklı bir yaşamın en temel şartıdır.

Ev İlaçlama Fiyatları yapılan ilaçlamanın kalitesi açısından belirleyici unsurdur. Ev böcek ilaçlama hizmeti almadan önce kullanılan ilaçlama teknikleri ve böceklerin yapısı hakkında kısa bir ön bilgi edinmek alacağınız ilaçlama servisi açısından çok faydalı olur. Maalesef bazı ilaçlama yapan kişi ve ekipler, tahta kurusu ilaçlama için bile jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlama uygulamasını kullanmakta sonuç ise müşteri açısından hüsran teşkil etmektedir. evde bebek ve yaşlı hasta olması durumunda şayet daire boşaltılamayacak ise kokulu ve ulv ilaçlama yapılması mümkün değildir. Elbette böcek türlerine göre ilaçlama şekilleri değişkenlik göstermektedir. Zaten ulv Ev İlaçlaması en zor ölen böcekler için yapılan çok kapsamlı bir böcek ilaçlamasıdır. Hamam böceği, gümüş böceği, karınca, güve, sinek, kırkayak, tespih böceği benzeri haşerelerin imhası için kokusuz ve jel ilaçlama rahatlıkla yaptırılabilir. Astek ilaçlama olarak müşterilerimizi doğru bilgilendirip kesin çözüm için çalışmaktayız.